Matrace pěnová AURIGA LATEX 17cm
Kód: FAREL031-80-200-17AL FAREL032-90-200-17AL FAREL033-100-200-17AL FAREL034-120-200-17AL FAREL035-140-200-17AL FAREL036-160-200-17AL FAREL037-180-200-17AL Zvolte variantuSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Matrace pěnová AURIGA LATEX 17cm
Vysoce komfortní matrace vhodná pro každého. Má skvělé ortopedické vlastnosti. Matrace je zdravotní, lehká, prodyšná, vhodná pro nemocné či starší osoby.
Matrace FAREL - s láskou k spánku
Výběrem matrací od nás získáte kvalitní produkt vyrobený v České republice.
Spánek je pro naše fyzické zdraví a psychickou pohodu nepostradatelný. Proto je důležité vybrat si správnou matraci, která je pohodlná a my se budeme probouzet vždy svěží a odpočatí.
Jak si vybrat správnou matraci.
Zvolit spíše tvrdší nebo měkčí matraci?
Tužší resp. tvrdší matraci by měli volit lidé se silnější konstrukcí těla a také ti, kteří spí raději na zádech nebo na břiše. Naopak ti, kteří spí raději na boku, ocení měkčí matraci. Měkká matrace je také vhodnější pro lidi s menší váhovou zátěží a pro ty, kteří mají problémy s klouby.
Nejčastěji používané materiály
Polyuretanové pěny – lidově takzvaný molitan, je nejpoužívanější materiál k výrobě matrací. V posledních letech prošla PUR pěna mnoha změnami, které zajistily absolutní zdravotní nezávadnost a výrazně se zlepšily její fyzikální vlastnosti. Jsou elastické, tvarovatelné, odolné a vynikají dlouhou životností a různými stupni tvrdosti.
Oblíbená je také paměťová pěna (VISCO). Tato pěna reaguje na teplo a při kontaktu s tělesným teplem měkne a pružně se přizpůsobuje anatomii těla. Je vynikající pro osoby trpící na proleženiny a pro ty, kteří požadují vysoký komfort a pohodlí.
Latex – se vyznačuje vysokou měkkostí a dává zákazníkům velmi příjemný pocit při ležení. Má dobrou elasticitu a ortopedické vlastnosti. Dále je antibakteriální a vhodný pro alergiky. Dokonalý materiál zabraňuje proležení latexových matrací při dlouhodobém používání. Latexové matrace jsou špičkou mezi matracemi.
Pružiny – jsou charakteristické svou vysokou pevností, a proto jsou vhodné i pro těžké váhové kategorie, jejich pružnost je totiž konstantní během celé doby životnosti. Matrace z pružin znamenají pro zákazníka kvalitu ověřenou časem. Jak matrace s klasickými pružinami, tak i s taštičkovými pružinami mají vysokou prodyšnost a umožňují lepší cirkulaci, což ocení hlavně alergici. Co se týče taštičkových pružin, jsou v taštičkách rozděleny do 7 zón pro efektivnější podporu těla při odpočinku a spánku.
Kokos – se zejména používá v kombinaci s jinými materiály. Tímto pak přispívá ke zvýšení nosnosti a tvrdosti matrace. Kokos je velice vzdušný a pomáhá odvětrávat vlhkost z matrace.
Tuhost matrací se značí čísly od 1 do 5, přičemž 1 je nejměkčí a 5 nejtvrdší.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Matrace pěnové |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Nosnost matrace: | 125 kg |
Tuhost matrace: | 3 a 4 |
Jádro matrace: | PUR pěna, paměťová LATEX pěna |
Snímatelný hypoalergenní potah: | ANO |
Pratelný potah 40°: | ANO |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.